0

Розбираємося в багатобарвних кольорах пряжі

  • 07 січня 2020 11:14:54
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1009
  • 0

Нещодавно, ми говорили про різні значеннях колірних термінів «Solid», «Semi Solid» і «Tonal» - всі вони відносяться до пряжі, пофарбованої в один відтінок. Але є пряжа, яка зачіпає наші почуття до глибини душі - багатобарвна. Шар за шаром ми розглядаємо неймовірні кольори. Перевертаємо пасму і вона, майже, світиться в наших руках. Ми намагаємось щоб спіймати кожен її відтінок. 

Variegated (строката) - так називають різнокольорову пряжу.

Отже, по-перше, давайте визначимося, про що ми говоримо.
Прямим визначенням VARIEGATED є будь-яка кольорова гама, яка містить більше одного відтінку. Згадаймо недавню статтю «Якою буває однотонна пряжа?». Якщо пряжа містить, наприклад, світло-зелений, зелений і темно-зелений, то вона не строката, вона - тональна, тому що це все відтінки одного і того ж кольору - зеленого. Але, якщо пряжа містить жовто-зелений і синьо-зелений, то тепер в ній багато різних відтінків, і це робить її строкатою - variegated. Простіше кажучи: в строкатій коліровій гамі (variegated colourway) - колір змінюється.
Але «variegated» - це просте визначення. Є щось більше! Тут, в магазині «Пряжа від VizEll», є тенденція ділити наші «variegated» на дві категорії: Gently Variegated (м'яко строкаті) і Wildly Variegated (дико строкаті), і хороша новина полягає в тому, що вони з точністю відповідають звучанню.

Gently Variegated (ніжна різнокольорова): п'янкі легкі тони пряжі, які легко затуманюють розум

Gently Variegated кольори мають низьку контрастність. Вони змішуються і перетікають з одного о другого. Згадайте наш колір «Old Fort»: відтінки зеленого та сірого і ніжні плями міді. Там насправді ціла купа кольорів. Вони виразно строкаті, але жоден з них не перекриває один одного.


Насправді, хоч пряжа і виглядає явно строкатою в мотку, коли ви з неї в'яжете, просто вражає, наскільки різні кольори починають перетікати один в одний. Насправді, якщо відступити на кілька метрів, все починає змішуватися, як ніби воно взагалі не строкате.

Wildly Variegateds (дико різнокольорова): кольори, в які неможливо не закохатися

Wildly Variegated кольори славляться високою контрастністю і містять відтінки, які проявляються і пригнічують один одного. Це кольори, які стрибають по колірній палітрі, як вибух конфетті в кольорі «Maldives».

З них неймовірно захоплююче в'язати спицями або гачком. Кольори змінюються і змінюються на ваших очах. Ви перебуваєте в очікуванні кожної нової петельки. Але оскільки вони відрізняються високою контрастністю, варто уважно підійти до вибору узору для в'язання. Є ризик, що через строкатості переходів, він загубиться. Перевагою "дико строкатих" кольорів є те, що звичайна лицьова гладь і платочная в'язка - найбільш виграшні варіанти в'язання. Навіть починаюча в'язальниця з легкістю зв'яже стильну незвичайну річ. Адже повз такого буйства фарб складно пройти, не звернувши увагу.


Отже, поки, все дуже просто. Variegateds (строкаті) - це кольори, які містять більше одного відтінку. Gently Variegated - низька контрастність, і Wildly Variegateds - висока контрастність. Легко, правда? Так, дозвольте мені трохи ускладнити це.

Коли ніжні кольори божеволіють - Gentles Go Wild (і навпаки)

Є ще один елемент, який змушує нас сприймати строкату пряжу як ніжну або різку. Він не піддається точним визначенням, які ми обговорювали вище.

Цей елемент - певні схеми повторень кольору. Іншими словами: пряжа секційного фарбування.

Пряжа з довгими кольоровими повторами буде виглядати більш розмаїтою.

Незалежно від того, відрізняються відтінки високим або низьким контрастом. Просто довгі відрізки дозволяють розділити кольори при в'язанні спицями або гачком. Залежно від вашого проекту, вони можуть чергуватися смугами (або напів-смугами), об'єднуватися, складатися або створювати нерегулярні спалахи кольору.

Коли є такі великі окремі ділянки одного відтінку, які примикають до інших окремих дільниць іншого відтінку, наші очі легше сприймають ці зміни кольору, і колір здається більш контрастним (навіть коли два відтінки схожі).


Зворотне також вірно:

коли в пряжі багато коротких колірних повторень, вона має тенденцію виглядати менш строкатою.

Це не залежить від того, чи входять в неї відтінки з різкими контрастами. Короткі, швидкі повторення кольорів створюють крихітні плями кольору. Ці плями знаходяться поруч один з одним і складаються в різні фігури і форми: ромб, зигзаг, овал ...


Сподіваємося, що в цій статті, ви отримали багато нової та корисної для себе інформації. Світ пряжі і в'язання розвивається з кожним днем ​​все більше і більше: з'являються нові техніки, нові стилі фарбування пряжі.

Команда інтернет-магазину "Пряжа від VizEll" - це люди, віддані своїй справі. Ми з радістю ділимося своїми знаннями, стежимо за тенденціями і прагнемо дати вам все найкраще.

Підписуйтесь на профілі магазину "Пряжа від VizEll" в соцмережах. Ми завжди радіємо новим друзям! Посилання внизу сторінки.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.
 
 

Останні новини

У гардеробі кожної в'язальниці є не одна шапка, зв'язана власними руками. Але, як відомо, шапок багато не буває. Тому, пропоную поповнити асортимент ще однією, яку ви зв'яжете за один вечір.Цікавий візерунок, імітує коси. Виглядає об'  ДЕТАЛЬНІШЕ
Дуже симпатичний візерунок, який в'яжеться без жодних премудростей.Підійде для будь-якого виробу: снуд, шарфа, джемпера, светри або кардигани, для дитячого або дорослого пледа.  ДЕТАЛЬНІШЕ
Зв'язани гачком 4мм по майстер-класу Світлани Кочкіної @svetlana__kochkina (Instagram). Опис безкоштовний.Розмір топіка XS. Вага 132г. Моя незамінна помічниця Юля @ukrav_knit (Instagram), зв'язала його для своєї дочки.Чим біль  ДЕТАЛЬНІШЕ
Що ми знаємо про буретний шовк? Враження про пряжу. В'язання зразків спицями та на в'язальній машині в прямому ефірі.Пряжа в ультрафіолетових променях.Розіграш пасм ручного фарбування.Запис прямого ефіру Instagram магазину "Пряжа  ДЕТАЛЬНІШЕ
Підписатись на новини