4

Способи перемотування пряжі з пасми в клубок

 • Відгуків: 0
 • Переглядів: 3459
 • 0

Як перемотати пряжу з пасма в клубок?

Зазвичай, саме таким питанням супроводжується перша покупка пряжі в мотках.

Відразу скажу: перемотувати пряжу з пасма в клубок треба ОБОВ'ЯЗКОВО! Не слухайте тих, хто каже: "Я в'яжу відразу з пасма. Розкладу її акуратно і ніяких проблем." Подумайте про те, що всю пасмо за один присід ви не вивяжіте. Якщо доведеться її перекладати з місця на місце, пряжа обов'язково заплутається. Ви ж не хочете потім кілька днів витратити на розплутування нитки?


Пряжа ручного фарбування завжди продається в пасмах. Це обумовлено способом, яким вона забарвлюється. Тому, якщо ви налаштовані придбати таку пряжу, змиріться з тим, що її треба перемотати.

Насправді, це не так складно, як здається на перший погляд.

Я розповім вам про декілька способів перемотування. Впевнена, один з них ви обов'язково для себе оберете.

 1. Перемотка "бабусіним способом"

  Багато хто пам'ятає, як в дитинстві, нас просили розтягнути пасмо на своїх руках і допомогти бабусі чи мамі перемотати пряжу. Цей варіант був найпоширенішим в ті часи. Суть в тому, що один кінець нитки змотують в клубок, а помічник, розтягнувши пасмо на своїх руках, легкими похилими рухами, допомагає нитки розмотуватися. Знайти помічника було складно, доводилося його просити і не завжди процес приносив задоволення обом сторонам. Тому, розглянемо інший спосіб.

 2. Пасма і два стільці.

  Принцип такий: беремо два стільці, ставимо їх спинками один до одного. Пасмо одягаємо на обидві спинки і відводимо стільці один від одного настільки, щоб пасма була в натягнутому стані. Беремо один кінець пряжі, і стоячи поруч зі стільцями, перемотувати її в клубок.

 3. Звичайна подушка.

  Проста стандартна подушка теж може вам допомогти при перемотуванні пряжі. Поверніться до п.2 нашого списку і скористайтеся нею так само, як і стільцями. Перевага в тому, що можна підібрати подушку під розмір пасма або скористатися двома подушками. До того ж, її можна зручно розмістити поруч з собою.

 4. Парасолька для пасми пряжі.

  Дуже зручний аксесуар. Буває двох видів: пластиковий і дерев'яний. Скажу відразу, що бюджетний варіант - це парасолька з пластика. Але він досить швидко виходить з ладу. Більш надійний і, на жаль, не дуже дешевий - парасольку села. Він користується популярністю у зарубіжних майстрів в'язання з пряжі ручного фарбування. Придбати таку парасольку можна у представників компанії "KnitPro" (дорожче) або на сайті AliExpress (дешевше). Є ще одне раритетне пристосування радянських часів - металевий пристрій для перемотування пряжі. Можливо, десь на вашому горищі або в комірчині воно лежить і чекає свого часу? 

     


 5. Перемотка пасми з колін

  Мій улюблений спосіб, користуюся ним регулярно. Самий бюджетний варіант! Вам потрібні тільки пасма і ваші коліна! Додайте пасма на колінах, розтягніть, візьміть один кінець нитки і легкими рухами рук, перед переглядом улюбленого серіалу, перемотайте ваші пасмочкі в красиві акуратні клубочки.

  На відео, приклад перемотування пряжі з колін починається в 1ч. 42мін (наприкінці репортажу)


"А як же моталка для пряжі?" Скажу відразу, що купувати її для перемотування в красиві "cake-тортики" варто тільки в тому випадку, якщо вже є або найближчим часом з'явиться, парасольку для пасма. Тобто, окремо парасольку для перемотування існувати може і буде для вас відмінним помічником. А ось моталка, в даному випадку, без парасольки не зовсім зручна.

ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ!

Кожна пасма перев'язана в декількох місцях додатковими нитками. Від них треба позбутися перед тим, як почнете пасмо перемотувати, але після того, як надягнете пасмо на допоміжний предмет. Наприклад, пасма, яку я фарбую і продаю вам в своєму магазині, перев'язана в чотирьох місцях. 2 зав'язки - це початок і кінець нитки. Вузлики від них треба просто розв'язати. Ще 2 - це додаткові окремі відрізки, якими пасма зв'язується в уникненні сплутування пряжі. Їх ви можете просто розрізати ножицями.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що починати перемотування треба від зовнішнього кінця пасма.


Бонусний варіант!

Фітнес-перемотування пряжі для в'язальниць, які хочуть завжди бути в хорошій спортивній формі, ви можете подивитися на відео нижче.


Бажаю всім творчого настрою і красивих моточків з шикарною пряжею!


Ваша VizEll

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.
 
 

Останні новини

У гардеробі кожної в'язальниці є не одна шапка, зв'язана власними руками. Але, як відомо, шапок багато не буває. Тому, пропоную поповнити асортимент ще однією, яку ви зв'яжете за один вечір.Цікавий візерунок, імітує коси. Виглядає об'  ДЕТАЛЬНІШЕ
Дуже симпатичний візерунок, який в'яжеться без жодних премудростей.Підійде для будь-якого виробу: снуд, шарфа, джемпера, светри або кардигани, для дитячого або дорослого пледа.  ДЕТАЛЬНІШЕ
Зв'язани гачком 4мм по майстер-класу Світлани Кочкіної @svetlana__kochkina (Instagram). Опис безкоштовний.Розмір топіка XS. Вага 132г. Моя незамінна помічниця Юля @ukrav_knit (Instagram), зв'язала його для своєї дочки.Чим біль  ДЕТАЛЬНІШЕ
Що ми знаємо про буретний шовк? Враження про пряжу. В'язання зразків спицями та на в'язальній машині в прямому ефірі.Пряжа в ультрафіолетових променях.Розіграш пасм ручного фарбування.Запис прямого ефіру Instagram магазину "Пряжа  ДЕТАЛЬНІШЕ
Підписатись на новини