0

Яка вовна найтепліша?

  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 558
  • 0

Ще в давні часи люди звернули увагу на якість характеристик, а головне, на можливість зігрівати навіть у найлютіші морози. Не всі типи вовни однакові за своїми властивостями. Є види сировини, які неодмінно варто виділити окремо. Наприклад, більшість схиляється до унікальних зігріваючим властивостям мериносової вовни. Через особливого складу волокон вироби з неї виходять особливо теплими, до того ж матеріал стійкий до зовнішнього середовища і має особливу міцність. Також виділяють альпака, як унікальний вид вовняного волокна, що володіє особливою м'якість.

Види натуральної вовни і її властивості

Альпака

Цей унікальний матеріал отримують методом состріганіе вовни з тваринного, що відноситься до сімейства верблюдів, але менше за розміром. Пряжа з цієї тварини має цілющі властивості верблюжої вовни, але більш м'яка і тепла. До того ж матеріал стійкий до зношування, легкий. З нього виготовляють верхній одяг, светри і шарфи, дитячий трикотаж. Виріб представлено в 24 відтінках. Волокна матеріалу мають легкий блиск, не скриплять, прекрасно зберігають тепло, завдяки тому, що волокно з тварини привчене до морозу через те, що воно пасеться в горах, де температура може доходити і до -30 градусів.

Ангора

Ангора проводиться з пуху кози або кролика. Матеріал легкий, теплий. Сировина має невисокою щільністю. Тому дуже легке. В основному цей матеріал додають спільно з синтетичними волокнами, в пропорції 20% ангори і 80% інших ниток. Пов'язано це з його крихкістю. Речі з ангори володіють особливою делікатністю, при неправильному догляді пух може вилазити, тому варто уважно поставитися до цієї сировини, настільки шанованому сучасними дизайнерами при створенні колекцій зимових сезонів. Сировина прекрасно виглядає в шарфах, шапках, светрах, рукавичках.

Верблюд

Матеріал володіє унікальною характеристикою давати сухе тепло. При цьому якщо людина спітніла, то речовини, які виходять з потом, вже назад виріб не пропускає. Вироби з верблюжої вовни часто виробляють для одягу, застосовуваної в терапевтичних цілях. Це можуть бути жилети, шарфи, пледи, ковдри та подушки. Вважається, що саме цей матеріал допомагає при захворюваннях опорно-рухового апарату, позбавляє від невралгії і покращує стан при ревматизмі. Ще одним цінним властивістю верблюжої вовни можна назвати її здатність відштовхувати частинки пилу.

Вікунья

Цей вид вовни зустрічається нечасто. Незважаючи на свою тонкість, матеріал дозволяє захиститися від суворих холодів, добре переносить вітряну і вологу погоду, даруючи відчуття тепла. Сировина цього виду недешева. Обумовлено це тим, що вікунья рідкісна тварина. І велике виробництво вовняних виробів з нього призвело б зникнення виду. У рідкісних дорогих виробах зустрічається цей матеріал. Часто вироби роблять ремісники. Светри, накидки виходять дуже красивими і теплими.

Кашемір

Виготовляється з тибетської кози. Використовується при цьому тільки її підшерстя. Матеріал має унікальні властивості, які поєднують тепло, легкість, м'якість. Справжній кашемір цінується дуже дорого і використовується під час виробництва пальто, светрів, головних уборів. Матеріал складається з пуху, але настільки високої якості, що вироби з нього служать дуже і дуже довго. Справжній кашемір непросто знайти в продажу. Все частіше за кашемір видають змішувальні волокна, в складі яких можуть бути інші види вовни і синтетика.

Меринос

Пряжа виробляється від овець спеціальної породи - мериносової. Волокна мають унікальну тонкість, але при цьому міцність і тепло. Особливістю виробів з мериносової вовни є їх зносостійкість. Речі з цього матеріалу довго не деформуються і мають виняткову властивістю зберігати тепло. Цей матеріал допомагає зберігати тепло людського тіла за рахунок структур, що має більш дрібні повітряні кишені. Вироби стійкі до появи специфічного запаху, добре переносяться тими, хто схилен до алергій.

Мохер

Виготовляється з кіз ангорської породи. За своєю структурою він є найміцнішим козячим волосом. Тому волокна володіють особливою міцністю, вогнестійкістю, не мнуться. Вироби з мохеру володіють властивостями теплоізоляції, не скачуються, мають підвищену міцність і при цьому особливо м'які і приємні до тіла.

Яка вовна краще гріє взимку?

Але варто пам'ятати, що кашемір все-таки вибирають не на люті холоди, а в якості сировини, яке витримує середні температури зими, але при цьому елегантно виглядає.

Якщо ж потрібно довго гуляти в зимовий період на вулиці, то вироби з високоякісної альпаки, а також з вівці мериносової породи - це два найбільш практичних варіанту.

Структура волокна цих видів вовни має здатність зберігати тепло тривалий час. При цьому матеріали мають особливу м'якість і стійкість до зовнішніх умов - вітру, знижених температур.

Як відрізнити натуральну шерсть від підробки?

Можна відрізнити на дотик, провівши рукою по поверхні. На виробі, де переважає синтетичне волокно, утворюються блискучі сліди. А на натуральній вовні немає слідів від дотику. Ненатуральний матеріал часто показують іскри при дотику. І найнадійніший спосіб визначити натуральність сировини - це підпалити нитку. Якщо утворилася оплавлення крапля і специфічний хімічний запах - перед нами синтетика. Шерсть при горінні пахне, як натуральний матеріал і не плавиться.

За матеріалами сайту Тканер

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.
 
 

Останні новини

Як в'язати з пряжі ручного фарбування, щоб отримати "ВАУ" ефект?Прямий Інстаграм-ефір з Олександрою @ totally.knit.Говоримо про те, як Саша в'яже з пряжі ручного фарбування. Як підбирає кольорову гаму для свого проекту? Як комбінує?  ДЕТАЛЬНІШЕ
Як скомбінувати кольору пряжі для створення красивого градиентного переходу? Приклад поєднання відтінків Інгрід, Юна та Лагуна. Інформація про витрату пряжі Charisma на прикладі в'язаного джемпера різного обхвату грудей.  ДЕТАЛЬНІШЕ
Нескладний у виконанні джемпер з пряжі ручного фарбування від VizEll привертає увагу не тільки кольором, але і хаотично пов'язаними смугами різної ширини. Схема в'язання та опис.  ДЕТАЛЬНІШЕ
Пряжа Кабле Акварель - новинка магазину сезона «Весна 2020»Цікаве поєднання волокон (30% Tencel (евкаліпт), 50% мериносова шерсть, 20% нейлон) відразу ж привернули увагу в'язальниць. Але, як завжди, одним з перших було питання: ЯКА В  ДЕТАЛЬНІШЕ
Підписатись на новини